Kotle na pelety

Chcete přejít na topení peletami a hledáte řešení optimální pro Vaší peněženku? Vzhledem k mnoha letům, během nichž jsme rozvíjeli český trh s peletami, můžeme z našich zkušeností doporučit spolehlivé výrobce nových kotlů. Rovněž se s naší pomocí můžete dozvědět jak Vaše staré kotle – třeba na uhlí – levnější cestou repasovat.

Kdykoli v úředních hodinách můžete zajet do sídla naší společnosti, kde sami na pelety topíme a zároveň si u nás můžete prohlédnout nabídku kotlů od více výrobců.

Vedle toho máme ve všech regionech kontakty na spolehlivé topenářské firmy se zkušeností s kotli na pelety. Tyto firmy Vám pomohou s instalací kotle i servisem.

Typy kotlů na pelety

Peletový kotel můžete zahrnout jak do projektu novostavby, tak nahradit starý kotel na uhlí, plyn, topný olej nebo elektřinu a namontovat ho do stávající kotelny. Je možné si vybrat jak mezi poloautomatickými, tak plně automatickými kotli. Liší se v tom, kolik práce chcete vynaložit při naplňování peletového zásobníku.

Automatizované kotle na pelety přinášejí více komfortu

Plně automatizované peletové kotle s teplovodním výměníkem si svým komfortem nijak nezadají s tradičními kotli na plyn, elektřinu nebo topný olej. U moderních peletových kotlů se díky důvtipné regulaci přizpůsobuje množství přikládaných pelet výkonu kotle a aktuálnímu požadavku ohřevu. Jedině vyprázdnění zásobníku na popel se děje ručně, v topných sezónách maximálně jednou za měsíc, často i méně. Popel z pelet je možno využít jako kvalitní přírodní hnojivo na zahradu.

 

Základní rady

Kde kotel na pelety nainstalovat

Peletový kotel můžete instalovat na stejném místě, kde byl předtím umístěn starý kotel. Důležité je vědět, zda kotelna sousedí s vnějšími zdmi budovy, aby bylo zajištěno dostatečné odvětrání. Jinak musí být namontován přídavný větrák k vnější zdi, aby zajistil nutné proudění vzduchu z kotelny. Automatické kotle mohou být propojeny s celosezónním zásobníkem pelet buď šnekovým dopravníkem, nebo hadicovým sacím zařízením. Peletové silo je nejlepší umístit blízko kotelny nebo jej postavit přímo v kotelně.

Další možností pro uskladnění pelet je podzemní zásobník vně vytápěného objektu nebo látkové silo v samostatném rámu. V případě menšího prostoru je pelety možné uskladňovat v 15kg sáčcích na paletách a plnit jimi ručně menší zásobník, který bývá přimontován k peletovému kotli.

Dopřejte si hladký dovoz paliva

Radíme Vám připravit instalaci na co největší míru komfortu při zavážení paliva. Skladovací prostor pro pelety by měl být vybudován do vzdálenosti 30 metrů od místa, kde může pohodlně zaparkovat naše cisterna. Plnící příruby vedoucí do skladovacího prostoru musí být na vnější zdi domu dobře přístupné. Cisterna se na ně napojí flexibilními hadicemi, díky kterým nafouká pelety rovnou do sila.

Nezapomeňte na komín

Dobře vyladěný systém a správný odtah zplodin z kamen či krbu jsou předpoklady nízké tvorby emisí. Proto se vyplatí před nákupem nového topení konzultovat naši představu s místním kominíkem nebo specialistou na topení peletami. Bez jeho schválení by se nemělo instalované topné zařízení uvést do provozu. Zvolený kotel by měl odpovídat tepelné spotřebě domu. Taky je dobré pohlídat, jestli je dostatečně dimenzován komínový průduch a jestli je i výška komína dostačující. Obzvláště u starého zděného komína většinou dostanete doporučení provést vyvložkování. Vnitřní stěny komínu jsou pak kompaktnější, komín se nezanáší a je odolný proti kondenzaci.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies