Dřevěná briketa buková CIHLA (BUK)

Dřevěná briketa buková CIHLA (BUK)
Běžná cena s DPH6,80 Kč
Ušetříte0,10 Kč 1 %
Vaše cena s DPH6,70 Kč / kg
Vaše cena bez DPH5,83 Kč
KódBR02
VýrobceCDP Ivory s.r.o.
Slisování1100 kg/m3
Výhřevnost>18 MJ/kg
MateriálBukové piliny
Obsah popele<0,6 %
Obsah vody<10 %
VS-Neumožnit čerpáníTrue
Záruka2 roky
Dostupnost:
Skladem

Světlé brikety ve tvaru cihel jsou vyrobeny z čistých suchých bukových hoblovaček. Dřevo z buku patří mezi nejvíce výhřevné. Je ale potřeba ho zbavit vlhkosti, což je v případě těchto kvalitních briket stoprocentně zaručeno.

Brikety z bukového dřeva charakterizuje bronzová barva, příjemná vůně a vysoká výhřevnost. Jsou lisovány standardně, průřez je plný.

Dřevěné brikety je možné použít okamžitě, nároky na skladování jsou minimální. Hodí se pro celodenní intenzivní vytápění i roztápění. Lze je použít v kotlích na dřevo nebo uhlí, kachlových kamnech, otevřených krbech a krbových vložkách. Jsou ideální jako palivo do kotlů na dřevoplyn.

Krby a kachlová kamna mohou vykazovat citlivost na topení mokrým nedosušeným dřevem, což má za následek poškození vyzdívky. Při topení kvalitními dřevěnými briketami takové riziko zcela odpadá.

Proč zvolit brikety Buková cihla?

  • Jde o kvalitní dřevěné brikety z čistých suchých hoblovaček z tvrdého dřeva.
  • Standardní slisování a vysoká výhřevnost z nich dělají klasické ekobrikety se střední dobou hoření.
  • Velmi dobře se uplatní při roztápění a celodenním topení.

Brikety skladujte v suchu, bez přímého kontaktu s vodou. Atmosférická vlhkost na kvalitu a vlastnosti těchto dřevěných briket nemá vliv.

Před rozděláním ohně můžete brikety nalámat na menší kousky. Při hoření zvětšují objem, neplňte jimi proto celé topeniště. Popel můžete použít jako účinné zahradní hnojivo.