Záhonová zemina

Záhonová zemina
Běžná cena s DPH4,60 Kč
Ušetříte0,73 Kč 16 %
Vaše cena s DPH3,87 Kč / kg
Vaše cena bez DPH3,20 Kč
KódZA08
BaleníBIGBAG
Hmotnost1000 kg
Záruka24 měsíců
Dostupnost:
Skladem

Tato záhonová zemina je vyrobena mícháním a tříděním rašelin, kompostu a vápenatých hnojiv. Je to univerzální pěstební zemina s příznivě upraveným obsahem organických látek, s vhodnou půdní kyselostí, obsahující potřebné množství základních i stopových živin.

Použití:

Je vhodná pro pěstování květin, zahradních rostlin i zeleniny. Pro pěstování některých druhů květinových kultur zvlášť náročných na lehké až střední půdy (např. všechny druhy palem) doporučujeme smíchat s cca 10 % písku. Při použití na zahradě doporučujeme smíchat substrát s původní ornicí v poměru 3:2 na plochu 1 m2.

 Pokud uvažujete o souvislé vrstvě, dodávané množství by mělo postačovat na 12 – 16 m2 při výšce vrstvy 5 cm.

 Používá se jako základní zemina při zřizování zelených ploch, při výsadbě zeleně, k zakládání zelinářských, zahradnických i ovocnářských pěstebních ploch, pěstebních ploch velkoškolek i zahrádek. Zahradnická zemina slouží k pěstování hrnkované nebo balíčkované sadby. Je základní zeminou při pěstování a přesazování okrasných pokojových květin s výjimkou kyselomilných.

 Zahradnická zemina je mechanicky a biologicky upravený pěstebný substrát s nižším obsahem organických látek. Vyrábí se kompostování a následným vytříděněním organických a dalších materiálů.