CDP? To je rychlé, vstřícné a přátelské jednání

CDP? To je rychlé, vstřícné a přátelské jednání

Začalo to výměnou kotle a pokračuje sedmiletou věrností prémiovým českým peletám. Lucie G. z malé obce na Příbramsku si pochvaluje jak pohodové zásobování a bezúdržbové vytápění, tak milé a ochotné jednání všech zaměstnanců CDP Ivory. Využívání biomasy je podle ní cesta správným směrem.

 

Jak jste služby CDP Ivory objevila?

Měnili jsme v rodinném domě kotel. Topenářská firma nám pomohla s jeho výběrem a dala tip na dodavatele kvalitních dřevních pelet s vysokou výhřevností. Když jsem procházela nabídku CDP Ivory na webu, líbila se mi široká nabídka pelet a možnost jejich doručení cisternou až ke kotli.

 

Které pelety nakonec prošly sítem Vašeho výběru?

Vsadili jsme na volně ložené Ivory Pellets Premium. Jsou z čistých smrkových pilin, bez chemických příměsí. Mají certifikaci A1, pro vytápění pomocí automatického kotle jsou naprosto ideální. My od roku 2011 využíváme kotel Ponast KP21. 

 

Kde pelety skladujete?

Nechali jsme si v kotelně vyrobit externí silo. Ukazuje se, že to byl skvělý nápad, protože nejen jeho naplnění, ale i automatické podávání pelet do kotle jsou naprosto bezproblémové a bezúdržbové. Silo má kapacitu 5 tun. Pokud jsou dlouhé a tuhé zimy, spotřebujeme 5-7 tun pelet za rok. Takže je objednáváme maximálně dvakrát v roce.

 

Nezmínili jsme rozlohu Vašeho domu. Ta hraje při požadavcích na vytápění největší roli.

Samozřejmě jsme s potřebou vytopit celý dům a udržet v něm příjemný tepelný komfort počítali. Odpovídá jí jak výběr kotle, tak volba paliva. Náš dům je dvoupodlažní, s celkovou vytápěnou plochou 200 m2. Termostaty máme ve většině místností nastaveny obvykle na 20 °C. 

 

Stalo se někdy, že jste se s peletami takzvaně spálili?

Dobrá otázka. Stalo. Jednou jsme vyzkoušeli pelety společnosti sídlící ve vedlejší obci. Stejně jako u CDP Ivory, i tady jsme objednali certifikované pelety kvality A1. Když je přivezli, už na první pohled byly tmavší. Při spalování se nám subjektivně jevila vyšší popelnatost. A foukání do sila – to byla kapitola sama pro sebe. 

 

Co tím myslíte?

Byli jsme zvyklí, že s peletami přijíždí cisterna vybavená hadicí se zpětným odtahem vzduchu. Díky tomu se při naskladnění nepráší a všechno klape, jak má. Tehdy nám pelety do sila foukali bez tohoto odtahu, pod tlakem. Došlo k vážnému poškození konstrukce sila. Tím náš pokus otestovat konkurenční pelety skončil. Rychle jsme se vrátili k CDP.

 

Jakým způsobem pelety objednáváte?

Většinou na počítači přes e-shop. Je to jednoduché, navíc jsme se zapojili do bonusového programu a získali užitečnou meteostanici a powerbanku. Musím dodat, že díky webu jsem včas informovaná o důležitých novinkách, třeba o jarní akci na pelety. V posledních letech mám pocit, že při naší spotřebě takto ušetříme určitě pěkných pár tisíc.

 

Je Vám nákup přes e-shop blízký proto, že se v oboru profesně pohybujete?

To vůbec ne. Jsem sice IT analytik, ale nakupovat on-line dnes zvládá úplně každý. Znám spoustu i starších lidí, kteří pořizují a zároveň platí zboží prostřednictvím tabletů nebo mobilů. Kdekoli jsou, kdykoli potřebují. Když má e-shop příjemné uživatelské prostředí a zařídíte na něm všechno, co požadujete, zvládne objednávku úplně každý.

 

Vypadá to, že CDP Ivory Vám přirostlo k srdci.

Pokud se to o peletách dá vůbec říct, pak ano. Je pravda, že za těmi dřevěnými válečky, které mimochodem moc hezky voní lesem, vidím mnohem víc. Řidiče, který pelety vozí, slečnu na zákaznické podpoře, která vždy skvěle poradí. Kromě očekávané kvality pelet si tak cením zejména služeb CDP. Za příkladný přístup, rychlé, vstřícné a přátelské jednání, držení přesného termínu závozu a ochotu. To je ta pravá přidaná hodnota. 

 

Co byste vzkázala těm, kteří se se právě rozhodují o změně vytápění?

Ať neváhají a jdou do pelet. Hlavně v obcích bez plynofikace je volba kotle na pelety tou nejlepší možnou. Nejen z pohledu ekologie vytápění, ale taky díky naprostému pohodlí při plné automatizaci topení. Jedinou pravidelnou obsluhou kotle během topné sezony je vynesení popela, a to jednou za dva týdny. V porovnání s neustálým přikládáním dřeva nebo uhlí jde o dokonalý komfort. Můžete opustit dům bez obav, že vám vyhasne v kotli, můžete jít klidně spát bez potřeby přikládat i v noci. Volba vytápění peletami vítězí na plné čáře. A pokud je navíc možnost využít dotačních ekologických programů na výměnu kotle, není nad čím přemýšlet!

 

Stavíte se na stranu propagátorů biomasy?

Jak jinak. Pohled na naše obce a vesnice v zimních měsících, kdy ze všech komínů stoupá pouze čistý bílý kouř, je snad snem každého z nás. A nemusí zůstat jen u představy, taková budoucnost je reálně dosažitelná. 

 

Z toho pohledu, které roční období máte nejraději?

Každé má pro mě své kouzlo a půvab. Rozmanitost čtyř ročních období našeho mírného pásma je tolik inspirativní. Přesto se každým rokem těším nejvíce na jaro, probouzející se přírodu a naději v nový začátek…

 

 Lucie G., 42 let, IT analytik

 Zákazník CDP: 7 let

 Vytápí: rodinný dům o rozloze 200 m2

 Kotel: Ponast KP21

 Druh pelet: Ivory Pellets Premium (volné)

 Spotřeba: 5-7 tun/rok

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies