TYPY BRIKET

Dřevěné brikety se vyrábějí ze slisovaných dřevních zbytků ve tvaru válců či kvádrů dlouhých až 30 cm. Jsou vysoce univerzálním palivem. Můžete s nimi topit ve všech typech kotlů na dřevo, uhlí nebo v krbových kamnech. Největší účinnosti dosahují v kotlích na dřevoplyn. Mají podobné vlastnosti jako pelety (zejména nízký obsah vody a popelovin).

Brikety z odlišných zdrojů biomasy se používají pro různé způsoby vytápění:
– lehčí nebo perforované brikety usnadňují rychlé vytopení menších prostor
– těžší a plné brikety vedou ke stabilnímu a pomalému žáru, který může trvat až 6 hodin

Řazení briket do tříd A1, A2 a B je stejné jako u pelet.

Soustředíme se na prodej hodně výhřevných dřevěných briket vysoké kvality

Nejkvalitnější brikety jako dřevěná briketa válcová PREMIUM jsou charakteristické tmavě hnědou barvou bukového dřeva a velkým slisováním, které v kombinaci s jemnou frakcí dávají nejdelší dobu hoření a žhnutí dřevěných briket.

Vedle toho se můžete setkat s dřevěnými briketami vyrobenými z čistých suchých hoblovaček z tvrdého dřeva (buk). Jsou charakteristické bronzovou barvou bukového dřeva, vůní, vysokou výhřevností, plným průřezem a standardním slisováním. To z nich činí klasické ekologické brikety se střední dobou hoření.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies