TYPY PELET

Parametry pelet se dělí na několik tříd dle kvality použitého dřeva

  • Třída A1 je prvotřídní kvalita používaná v kotlích a kamnech v domácnostech. Pelety jsou vyrobeny pouze z chemicky neošetřených zbytků dřeva z pil bez příměsí kůry a mohou obsahovat pouze 0,7 % popela.
  • Třída A2 se používá ve větších kotlích a při jejím spalování vzniká víc popela. V těchto peletách již může být určitá část kůry, lesních těžebních zbytků, a tedy i vyšší procento popele, max. do 1,5 %.
  • Třída B označuje dřevěné pelety pro průmyslové využití. Zde je již dovolen větší podíl popele, výroba z použitého dřeva a vyšší procento kůry.

Specializujeme se na dovoz certifikovaných pelet

CDP Ivory dováží pouze pelety nejvyšší kvality A1, případně A2, s certifikací ENplus. Tuto certifikaci jsme obdrželi jako první česká společnost zajišťující dopravu pelet. Když si koupíte nejkvalitnější pelety s certifikací ENplus, máte záruku že tyto pelety byly  kvalitně vyrobeny, skladovány a budou Vám doručeny bez ztráty jejich hodnotných vlastností.

Proč jsou pelety třídy A1 výhodné

Třída A1 se vyznačuje prvotřídní kvalitou. Tuto třídu doporučujeme nejčastěji pro užívání v kotlích a kamnech v domácnostech. Tyto pelety jsou vyrobeny pouze z chemicky neošetřených zbytků dřeva z pil bez příměsí kůry a mají například tyto vlastnosti:

- vysokou výhřevnost nad 16,5 MJ/kg;
- nízkou vlhkost do 10 %;
- nízký obsah popela do 0,7 %;
- nízký podíl jemných částic do 1 %.

Pelety od CDP Ivory tak můžete spalovat efektivně, s minimálním podílem emisí a velmi nízkou produkcí popela. I když jsou na první pohled o něco dražší, díky jejich kvalitnímu spalování v konečném součtu ušetříte.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies