Ceny pelet a briket sráží konec sezony i pandemie

Ceny pelet a briket sráží konec sezony i pandemie

Ceny pelet a briket sráží konec sezony i pandemie

Dvojnásobně ušetří ten, kdo se do konce května zásobí peletami a briketami. Na jarní pád cen má vliv jak tradiční posezonní pokles, tak krize způsobená celosvětovou pandemií, která snížila odbyt biomasy v některých evropských zemích, zejména Itálii. Pelety jsou teď asi o 20% procent levnější než v běžných zimách. Předloni se ceny v topné sezóně blížily téměř 8 kč za kg kvalitní certifikované pelety včetně dopravy. Letos na jaře se ceny s dodáním až ke kotli pohybují i pod 6 Kč za kg. Za letošním propadem cen stojí více faktorů. 

Co se děje na trhu

Po zimě dochází každoročně ke snížení poptávky po dřevní pilině, vstupní surovině k výrobě pelet a briket. Pily pracují na plné obrátky, produkují stále stejné množství piliny, nicméně odběr zpracovatelů je nižší. Proto získávají výhodnější nákupní ceny, které promítnou do hotového výrobku.

Toto jaro zasáhla do přirozeného systému tvorby cen pandemie. Jak konkrétně, vysvětluje Pavel Fohler, business development manager CDP Ivory: „Konečná cena pelet v ČR je dána vývojem na celosvětovém trhu. Drastická opatřením proti šíření koronaviru výrazně ovlivnila expedici zboží na evropské trhy, zejména do Itálie, která je dlouhodobě jedním z největších spotřebitelů certifikovaných pelet v Evropě. Navíc silně závislá na jejich dovozu. Velké objemy tak zůstávají ve skladech, které je třeba uvolnit pro novou výrobu a to vytváří tlak na prodejní ceny.“

Výhody květnového nákupu

Výsledkem souběhu událostí je extra výhodná nabídka CDP, která, jak Pavel Fohler upozorňuje, má časové omezení. „Naše jarní kampaň končí 31. května. Ceny vzrostou s jejím ukončením, zároveň tou dobou očekáváme uvolnění hranic a narovnávání cen. V potaz je nutné vzít i nedostatek pracovníků, často zahraničních, kteří se v českých lesích starali o těžbu dřeva a výsadbu mladých stromků. To všechno dohromady pelety a brikety jistě brzy prodraží,“ uvádí manažer s odkazem na zprávu asociace Česká peleta. Ta uvádí, že na podzim mohou ceny stoupnout od 5 do 15 procent oproti stejnému období loňského roku.

Další dobrá zpráva: Na ty, kdo se rozhodnou předzásobit palivem právě teď, čeká speciální slevový kód, který jim z hodnoty objednávky odmaže 300 korun. Zapamatujte si: Jarní akce s CDP.

Doprava je bez problémů, všechny služby fungují

I přes nepříznivé okolnosti se CDP daří udržet vysoký standard služeb, mezi které patří doprava zdarma až ke kotli, splátkový prodej, uskladnění paliva nebo bonusový program pro registrované zákazníky. „Naši řidiči jsou vybaveni rouškami a rukavicemi, od zákazníků zachovávají potřebný odstup a k platbě používají bezkontaktní terminál. Bez omezení zavážejí kotelny, sklady a sila z cisteren i kamionů pomocí vysokozdvižného vozíku Moffett,“ říká Pavel Fohler.

Zvláště v této době je často využívána nabídka uložení zakoupeného paliva v suchých skladech CDP. Oceňují ji lidé, kteří své kotelny nebo garáže přes léto využívají jiným způsobem. S příchodem chladných dnů se s dispečery na doručení pelet či briket snadno dohodnou.

„Je zřejmé, že nákup paliva na jaře ušetří majitelům spalovacích zařízení nezanedbatelný finanční obnos. Doporučuji využít současné skvělé ceny a dostatečně se zásobit,“ vybízí development manager CDP Ivory. V případě dotazů se na firmu můžete obracet mailem: objednavky@cdp.cz.

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies