Co jim nedělat aneb Buďte na své pelety hodní

Co jim nedělat aneb Buďte na své pelety hodní

Přivezli jsme vám je až ke kotli, cena byla příjemná a vy jste pro zimní zásobu téměř nemuseli hnout prstem. Přesto jsou dřevní peletky zbožím, o které určitě nechcete jen tak přijít. Představují příjemné teplo, celodenní pohodu, radostné návraty, společné chvíle s rodinou. Zkrátka cokoli hezkého si vybavíte ve spojitosti s teplem domova. 

Jak dřevěné válečky skladovat, se na začátku topné sezony ptá většina majitelů kotlů a kamen. Kdo propadl kouzlu ekologického a ekonomického vytápění, nenechává nic náhodě. Buďte v obraze a zabraňte peletám kontaktu s vlhkostí, sluncem, ohněm a nadměrným otěrem.

Chraňte je před vlhkostí

Pelety jsou čistě přírodní, vyrábějí se lisováním sušeného materiálu za působení vysokého tlaku a teploty. Obsahují pouze dřevěné piliny, žádná pojiva nebo lepidla. Pelety jsou hydroskopické, při kontaktu s vodou ji rychle absorbují, nejdříve nabobtnají, ztratí tvar a slepí se k sobě. V podstatě se rozpadnou zpět na pilinu a jsou v automatickém peletovém kotli nepoužitelné.Kdo skladuje pelety volně ložené, neměl by zapomínat na přirozené odvětrávání sila nebo kotelny. V případě balených pelet je nutné dbát na skladování pod střechou, ideálně i pod vodu odpuzující plachtou, a izolaci od podlahy nebo země. Naši zákazníci pro tyto účely využívají vaky na pelety, které jsou k dispozici na našem e-shopu cdp.cz.

Ušetřete je slunečního svitu

Působením UV záření pelety křehnou a drobí se. Proto je vhodné zamezit dlouhodobému přístupu přímého slunečního záření k palivu.

Pamatujte na jejich hořlavost

V blízkosti pelet se důrazně nedoporučuje kouřit ani manipulovat s otevřeným ohněm. Do sil nebo skladů pelet je dobré instalovat detektor koncentrace CO s platnou kalibrací. Samozřejmostí by mělo být uložení pelet odděleně od tepelných zdrojů. Pozor je nutné dávat i na možnost vznícení od elektroinstalace.

Nezapomeňte na něhu

Nešetrné zacházení s peletami vede k jejich oděru, lámání, drolení. Pelety svou funkci nejlépe plní ve tvaru malých válečků. Prach nebo drť snižuje výhřevnost, zanáší kotel a může způsobovat další problémy. Pelety tedy často nepřesýpejte, vyhněte se jakékoli zbytečné manipulaci s nimi, nešlapejte po nich.

Za správné zacházení se vám pelety odmění vysokou výhřevností, nízkou spotřebou a čistou energií. Nezmrzněte a připravte se! Zima klepe na dveře.

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies