Jaro je tady! Kdo rychle koupí, neprohloupí. Palivo může na trhu brzy chybět

Jaro je tady! Kdo rychle koupí, neprohloupí. Palivo může na trhu brzy chybět

Těšíte se, že vám na pár měsíců ubudou starosti s vytápěním? Že vyčistíte krbová kamna, vymetete kotelnu a bude klid? Ještě než to uděláte, připravte se na další topnou sezonu. Pravděpodobně bude ještě náročnější než tahle.

Tuhá paliva jdou na dračku

„Trhem hýbou zcela neočekávatelné události. Málokdo dokáže odhadnout, co se bude s energiemi dít za půl roku. Odborníci se shodují, že poptávka po tuhých palivech poroste. A mají pro to řadu relevantních důvodů,“ říká Pavel Fohler, business development manager CDP Ivory (dále v textu jako PF).

Jedním z nich je konec kůrovcové kalamity a snížení těžebních limitů. Pilina, ze které se pelety lisují, bude méně dostupná než dosud. Další důvod dobře známe – zvyšující se ceny elektřiny a plynu vedou řadu lidí k přechodu na vytápění krbovými kamny, k instalacím automatických kotlů a podobně. Poptávka po tuhých palivech je enormní. A do třetice – už nechceme být tolik závislí na jednom typu energie. Geopolitická situace ukazuje, že diverzifikace zdrojů tepla je krok správným směrem.

Včasný nákup zaručí, že nezůstanete na suchu

CDP Ivory se podařilo dohodnout s českými producenty pelet a briket na odběru velkého množství paliva. „Rozhodli jsme se proto nabídnout ho zákazníkům co nejdříve. Aby se mohli připravit na další topnou sezonu, kterou může definovat výrazný nedostatek topiva,“ vysvětluje Pavel Fohler a doporučuje s nákupem neotálet.

Poukazuje tak na fakt, že k loňským tuzemským potížím se letos přidružují dopady válečného konfliktu. Na český trh totiž vstupují zahraniční distributoři paliva, kteří tak řeší výpadky dodávek z Ukrajiny či Ruska. „Náš trh s peletami, briketami a baleným uhlím není tak velký, aby zvládl pokrýt potřeby domácích zákazníků, splnil své dlouhodobé exportní závazky a ještě ustál nenadálou poptávku ze zemí, které přecházejí od ukrajinských producentů k těm našim. S velkou pravděpodobností nás tak čeká vyluxování trhu a zásadní nedostatek paliva,“ uvádí PF.

Rozumným řešením je předzásobit se palivem v době, kdy je ho dostatek, tedy krátce po ukončení topné sezony. Nákupem uskutečněným do 31. května si zákazníci zajistí jak rozumnou cenu, tak plné kotelny pro další zimu.

České pelety a brikety mají vynikající parametry

Kdo u CDP Ivory nakupuje, dobře ví, že na kvalitu dodávaného paliva se může stoprocentně spolehnout. Výhradně tuzemské produkty procházejí certifikací ENplus, která je zárukou špičkových surovin, moderních technologií, odpovídajícího skladování a standardizované přepravy. „Nekvalitní, anonymní pelety a brikety bývají prašné, kouřivé, při spalování se spékají a poškozují hořák. Životnost kotle tak mohou zkrátit až o polovinu. Proto je v naší nabídce nikdy nenajdete,“ doplňuje PF.

Samozřejmostí je závoz až ke kotli. Zákazníkům šetří čas, peníze i záda. Objednávku lze udělat jednoduše třeba z mobilu, k výběru je nákup s odloženou platbou nebo na splátky.

Nejkratší cestou k vám

„Jako významný a dlouholetý odběratel se s peletárnami dokážeme dohodnout na zajištění dostatku paliva. Jsme tak efektivní spojkou mezi peletárnou a koncovým zákazníkem. Jednoduše dopravíme pelety a brikety od výrobce přímo k vám,“ vysvětluje business development manager.

Ještě než zavřete za letošní zimou dveře, připravte se na tu další. Předzásobte se dostatečně. Vyhnete se velkým cenovým výkyvům a předejdete nejistotě, zda bude na podzim pelet či briket dostatek.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies