Je před námi topná sezona. Nezapomeňte na své bezpečí!

Je před námi topná sezona. Nezapomeňte na své bezpečí!

Vytápění biomasou má nesporně mnoho výhod. Kdo získává teplo z dřevních pelet nebo briket, chová se ekonomicky i ekologicky. Velmi často si užívá automatického přikládání a regulace, popel vynese párkrát za rok a zásoby na celou sezonu pořídí několika kliknutími myši. Prostě pohoda, komfort, teplíčko.

Přesto je dobré vědět, že i nejmodernější zařízení a nejkvalitnější topivo mohou členům domácnosti zadělat na pořádný průšvih. Jak praví klasik: Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval. Buďte o několik kroků napřed. Věnujte pozornost pravidelnému servisu kotle, ale i krbu či krbové vložky, nechejte pravidelně kontrolovat spalinové cesty. A nezapomeňte si pořídit hlásič přítomnosti oxidu uhelnatého (CO).

Při nedokonalém spalování, stejně jako v případě neprůchozích spalinových cest, se do okolí zdroje tepla uvolňuje bezbarvý plyn. Nepáchne, nedusí. Když je ho v místnosti opravdu hodně, zabíjí v řádu několika minut. Oxid uhelnatý má na svědomí stovky životů ročně. Odhalení jeho přítomnosti je přitom tak snadné. Stačí instalovat čidlo, které na únik nebezpečných spalin spolehlivě upozorní. Odborníci doporučují kvalitní výrobky osvědčených producentů. Jejich obsluha je snadná, citlivost mimořádně vysoká.

K nejpopulárnějším patří produkty značky Honeywell. Kompaktní krabičku můžete položit na skříň, namontovat na stěnu nebo strop. Čidlo umístěte raději do vyšších poloh – CO je lehčí než vzduch a stoupá rychle nahoru. Jakmile jeho koncentrace překročí bezpečnou mez, upozorní vás detektor velmi hlasitým zvukem. Neváhejte otevřít okna, opusťte dům a zavolejte hasiče.

Záleží nám na vašem zdraví a klidu. Proto jsme špičkový hlásič oxidu uhelnatého Honeywell XC100D-CS přidali do Bonusového programu. Až budete objednávat topivo na zimu, nezapomeňte se zaregistrovat. Odměníme se vám za věrnost a přispějeme k vašemu bezpečí. Malá krabička, kterou získáte výměnou za nasbírané body, může vám i vaší rodině zachránit zdraví.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies