NAŠE REAKCE NA VYSOKOU CENU PELET

NAŠE REAKCE NA VYSOKOU CENU PELET

Vážení zákazníci,

dovolte nám krátký komentář k aktuálním cenám certifikovaných pelet A1 a především k našemu top produktu ROYAL PELLETS. Ceny pelet v letošní sezóně zaznamenaly větší nárůst proti sezónám předcházejícím. Jako vždy to není z naší zvůle, ale je to reakce na ceny našich dodavatelů.

Vysoká zahraniční poptávka

70% produkce českých pelet jde do zahraničí. Ceny u výrobců se řídí podle zahraniční poptávky. Aktuální poptávka ze zemí jako Rakousko, Německo či Itálie je tak vysoká, že by jí nepokrylo ani 100% české produkce. Tato skutečnost dovoluje výrobcům držet cenu pelet vysoko, bohužel i na úkor českého spotřebitele.

Slabá koruna – dopad intervence ČNB

Dalším negativním faktorem je to, že většina obchodu s peletami a dřevní hmotou, probíhá v eurech. V praxi to znamená, že díky intervencím ČNB a posilování koruny všechny tyto produkty zdražují.

Důvody zdražení kvalitních dřevěných pelet ROYAL PELLETS

Speciálně produkt ROYAL PELLETS na tyto faktory doplatil nejvíce. Nejvíce se to týká zákazníku v Čechách, pelety se dopravují z Paskova u Ostravy. V konečné ceně se tak promítne mnohem více faktorů (posílení koruny, pohonné hmoty, dopravní vzdálenost atd.). I nám vadí zdražování pelet, neboť musíme reagovat na vývoj trhu a ceny nastavit tak, abychom udrželi vysoký standard našich služeb.

Záleží nám na Vaší spokojenosti, proto přicházíme i s dalšími typy pelet

Stále hledáme alternativní dodavatele takovým způsobem, abychom Vám mohli nabídnout peletu s dobrými parametry a příznivější cenou. Momentálně naleznete v naší nabídce několik alternativ, které nabízí vysokou kvalitu a zároveň příznivější cenu.


Momentálně se jako nejlepší volba nabízí pelety IMPULS.
 Tyto pelety mají vysokou výhřevnost a výborné fyzikální vlastnosti, hlavním rozdílem je pouze o cca 0,4% vyšší popelnatost. Podle ohlasu našich zákazníku se jedná o velice důstojnou alternativu certifikovaných pelet. Pro lepší orientaci jsme všechny pelety z naší nabídky porovnali:

Tabulka porovnání parametrů pelet

 Vlastnosti/Značka ROYAL PELLETS Pelety   ECOVEST Pelety  IMPULS
Výhřevnost 18,8 MJ/kg 18,6 MJ/kg 18,4 MJ/kg
Obsah popele 0,33% 0,49% 0,90%
Obsah vody 7,30% 7,46% 8,50%
Otěr 0,8 ÷ 1,5 % 0,8 ÷ 1,5 % 1,0 ÷ 1,8%
Sypná hmotnost cca. 650 kg/m³ cca 635kg/m³ cca 630 kg/m³

 

Věříme, že si z naší nabídky vyberete i za aktuálních méně cenově příznivých okolností a stejně jako každý rok Vám nabídneme kvalitní službu a palivo, které uspokojí Vaše potřeby.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies