Velký test pelet: Tradiční výrobce kamen doporučuje nakupovat u CDP

Velký test pelet: Tradiční výrobce kamen doporučuje nakupovat u CDP

„Horší kvalita pelet vede ke spékání popela a ucpávání hořáku peletových kamen. Při reklamaci se proto vždy nejdřív ptáme, jakými pelety zákazník topí,“ říká Michaela Cintlová, marketingová manažerka české firmy vyrábějící peletová kamna. Právě tradiční značka HAAS + SOHN se stala partnerem CDP Ivory.

 

Certifikované pelety jsou nejvhodnější

Na začátku spolupráce bylo velké testování. Pelety IVORY PELLETS Premium, které CDP distribuuje svým zákazníkům, putovaly do zkušebny HAAS + SOHN, kde je podrobili dlouhodobému zkoušení. Jak uvádí M. Cintlová, testovalo se na peletových kamnech HSP7 a HSP4.0, které jsou vybaveny funkcí automatického rozpoznávání kvality pelet. Během testu bylo spáleno několik set kilogramů těchto dřevěných válečků. Výsledek? Pelety IVORY PELLETS Premium z portfolia CDP nesoucí označení ENplus A1 certifikaci mohou specialisté z HAAS + SOHN svým zákazníkům doporučit.

„Navázání partnerství s významným výrobcem a prodejcem kamen je potvrzením vysoké kvality produktů, které zákazníkům vozíme. Velmi si spolupráce s HAAS + SOHN, jenž je na trhu už neuvěřitelných 165 let, vážíme,“ komentuje za CDP závěry testů Pavel Fohler, business development manager.

 

Kvalitu osvědčí razítko i jednoduchý test

O výhodách peletového vytápění není sporu. Kromě čistoty, ceny a ochrany životního prostředí k nim patří také vysoký uživatelský komfort. Moderní peletová kamna umožňují regulovat výkon i na dálku, třeba pomocí aplikace v telefonu. Taková modulace samozřejmě zvyšuje účinnost spalování.

„Našim zákazníkům doporučujeme používat pelety s mezinárodním certifikátem ENplus třídy A1. Certifikace zaručuje vysokou výhřevnost, nízký obsah popela a především vysokou teplotu tání popela, která zásadně ovlivňuje zanášení a ucpávání hořáku při topení. Necertifikované pelety mohou obsahovat příměs kůry, která negativně ovlivňuje provoz kamen,“ vysvětluje marketingová manažerka HAAS + SOHN. Jak dodává, kvalitu pelet si zákazník může ověřit sám – stačí zkontrolovat, že na jejich obalu nechybí kulaté razítko certifikace ENplus s označením třídy A1.

Doporučuje také jednoduchý test, díky kterému zákazníci odliší kvalitní pelety od nekvalitních: „Do skleničky s vodou se vhodí hrstička peletek. Pokud se během jedné minuty rozpadnou, jsou špatně slisované a tím tedy nekvalitní.“

 

O vytápění biomasou stále chybí povědomí

Zvyšující se ceny elektrické energie a zpřísňování pravidel pro používání spalovacích zařízení postupně mění povědomí o biomase a přivádějí k jejímu využívání více a více domácností, firem i měst. Tempo, jaké by si ale přechod k ekologickému získávání energie zasloužil, je však v České republice pořád nízké.

„Stále chybí povědomí o vytápění biomasou. Za období posledních let, kdy se klade důraz na životní prostředí a kdy se zpřísňuje legislativa, se to postupně zlepšuje. Nicméně stále zaostáváme za západní Evropou, kde důraz na šetrný přístup k přírodě a využití obnovitelných zdrojů funguje už řadu let. A taky jednodušeji nabízí koncovým uživatelům přístup k získání dotací či podpory na vytápění ze stran státu. U nás je zatím pořád vše složité a navíc fungují lobby na alternativní zdroje vytápění,“ připomíná M. Cintlová.

 

Cena a servis zajímají zákazníky nejvíce

Ať už jde o investory, architekty nebo projektanty, všechny podle ní zajímá především cena peletového vytápění, respektive návratnost investic. Ta ve srovnání s plynem a elektřinou vychází skutečně výhodně – při spotřebě necelého 1 kg pelet na hodinu lze denně vystačit s 15 kg paliva.

„V neposlední řadě jsou pro majitele peletových kamen důležité nabízené služby a poprodejní servis. S našimi peletovými kamny zákazník na nic nezapomene! Kamna jsou automatická a servisní intervaly si sama ohlídají. Nároky na běžnou údržbu jsou minimální a uživatel je průběžně informován o stavu zařízení prostřednictvím naší aplikace v mobilním telefonu. K pravidelné údržbě ho vyzve mobilní aplikace,“ vysvětluje manažerka HAAS + SOHN.

 

Synergie, která pomáhá všem

Podle Pavla Fohlera je spolupráce CDP s HAAS + SOHN přínosná jak pro obě firmy, tak především pro jejich zákazníky. Potvrzuje totiž kvalitu certifikovaných pelet, pomáhá zvyšovat povědomí o výhodách energie z biomasy a usnadňuje jim rozhodování. Michaela Cintlová dodává: „ 

Synergie spočívá v tom, že můžeme nabídnout konečnému uživateli řešení na klíč. Díky spolupráci s topenáři, projektanty i distributory paliva vhodného do interiérových zdrojů vytápění dokážeme doporučit vhodný způsob vytápění, ekologický i ekonomicky výhodný. Čím větší základna spolupracujících partnerů, tím větší zásah cílové skupiny v oblasti edukace i přístupu k informacím jak o novinkách na trhu, tak třeba výhodných akcích a podobně.“

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies